Droga Nadziei - logo

Bóg jest miłością

Drodzy Niepełnosprawni!

    Każdy z Was żyje w rodzinie, otoczony miłością matki, ojca, rodzeństwa i wielu znajomych, oraz wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, aby Wam pomóc żyć szczęśliwie i w jakim takim dobrym samopoczuciu. Im większa miłość, tym niepełnosprawny żyje szczęśliwszy i może mimo wszystko żyć na poziomie i nie tylko kochać ludzi, ale uczyć się kochać Pana Boga i Kościół, całym swoim sercem i całym swoim niepełnosprawnym umysłem. Jeśli zabraknie miłości rodziny, to trudno zrozumieć nie tylko Boga i Jezusa Chrystusa oraz Kościół, ale mimo wszystko swoje życie musi przeżyć samotnie i ciężko.

    Gdyby zabrakło ludzi o wielkich sercach, to życie byłoby nie do zniesienia. Jeśli więc żyjesz w atmosferze miłości ludzkiej, to możesz jeszcze lepiej zrozumieć, że Bóg jest miłością najwyższą.

    Ojciec Święty Benedykt XVI napisał piękną encyklikę, której dał tytuł: „Bóg jest miłością”. Omawia w niej wszystkie aspekty wielkiej miłości Boga do ludzi, objawionej w Kościele i przez Jezusa Chrystusa. Przez prawdziwą miłość, która jest podstawowym przymiotem całego Kościoła i powinna być przymiotem każdego chrześcijanina, Bóg nieskończenie doskonały i szczęśliwy, zamysłem czystej miłości, w sposób całkowicie wolny, stworzył człowieka, po to, by uczynić go uczestnikiem swojego szczęśliwego życia. Dlatego w każdym czasie i wszędzie jest on bliski człowiekowi i chce jego miłości.

    Każdy niepełnosprawny wie, że istnieje nic tylko miejscowość, w której żyje, ale są państwa i kontynenty, gdzie żyją ludzie biali, żółci, czarni i czerwoni. Każdy z tych ludzi nazywa Boga po swojemu, ale oddaje mu cześć, modli się i wzywa w chwilach cierpienia i wszelakich trudności.

    Każdy z tych ludzi stosuje rozmaite ceremonie, aby mógł być blisko Boga i zasłużyć na jego miłosierdzie. Niektóre praktyki religijne są dla nas chrześcijan dziwne i niepojęte. Jednak Pan Bóg powołuje człowieka, pomaga się szukać, poznawać i miłować ze wszystkich ludzkich sił i wszystkich ludzi rozproszonych przez grzech, chce zjednoczyć w jednej rodzinie - zwanej Kościołem. Czyni to przez swojego Syna Jezusa Chrystusa Odkupiciela i Zbawiciela. W Nim Bóg powołuje ludzi w Duchu Św., by stali się jego przybranymi dziećmi a przez to dziedzicami Jego szczęśliwego życia. Aby to wezwanie Boże zabrzmiało na całej ziemi, Chrystus posyła apostołów, każe im iść na krańce świata i uczyć o tym, co im przekazał. Apostołowie poszli i głosili ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszą (Mk 16,20). Ci, którzy stali się chrześcijanami, sami przynaglani miłością, głosili wszędzie dobrą nowinę i tak skarb wiary katolickiej został wiernie zachowany przez następców. Tak jest aż do dziś. Dzisiaj wszyscy wierzący w Chrystusa są powołani do przekazywania wiary. Przeżywając w braterskiej wspólnocie i celebrując ją w modlitwie również niepełnosprawny, na swój sposób, ma uczestniczyć, w tym wielkim dziele głoszenia Dobrej Nowiny. Ma poznawać prawdy wiary, nimi żyć, cieszyć się i korzystać z nich w miłości, jaką stwarza współczesny Kościół, opiekujący się niepełnosprawnymi. Każdy niepełnosprawny powinien cieszyć się, że ma kapłana oddanego sprawie wyrwania go z marazmu samotności i spędzania czasu w czterech ścianach swojego domu, a kieruje ku wspólnocie bycia z innymi i cieszenia się życiem.

 

O. Ryszard Marcinek CSRS

 /Niepełnosprawny/     

Powrót na stronę głównąLimanowa.idn.org.pl Na stronę główną - LIMANOWA.IDN.ORG.PL

Początek stronyPoczątek stronyLokalnmy IdN Limanowa

Ostatnia modyfikacja: wrzesień 2006, adres w trybie graficznym ze względu bezpieczeństwaadres w trybie graficznym ze względu bezpieczeństwa

www.kodeki.org/?17iuk4bgjfekeio0018d5
[kliknij na link aby do mnie napisac]

 


Najlepiej oglądać używając IE wersji 5.5 lub nowszej i rozdzielczości  800 x 600
 

Copyright: Limanowa - wirtualny lokalny serwer Internetu dla NiepełnosprawnychStrona główna: Limanowa - wirtualny lokalny serwer Internetu dla Niepełnosprawnych 2001-2006.