Powrót na stronę głównąLimanowa.idn.org.pl Na stronę główną - LIMANOWA.IDN.ORG.PL

 

Wielka integracyjna rodzina


LIMANOWA. Uczestnicy pleneru przyjadą za rok

W sobotę 14 czerwca 2003 r. zakończył się drugi Artystyczny Plener Integracyjny, który przez trzy dni gościła Limanowa. Każdy z uczestników wyjeżdżał stamtąd z niezapomnianymi wrażeniami i przeświadczeniem, ze wszyscy spotkają się, może nawet w większym gronie, na następnej imprezie.

Od czwartku aż do soboty 130 osób połączyło naukę z dobrą zabawą. Byli to uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Limanowej, Gorlic, Stróż i Krakowa, ich opiekunowie oraz zdrowi przyjaciele z Zespołu Szkół Plastycznych w Nowym Wiśniczu, VI LO w Nowym Sączu oraz z kółka plastycznego Limanowskiego Domu Kultury. Zaangażowali się w nią również rodzice sprawnych inaczej.

Nie było chyba osoby, która na warsztatach ceramicznych nie wykonałaby własnoręcznie jakiegoś przedmiotu z gliny. Powstawały z niej czarki, talizmany, koraliki, dziwne amulety, figurki zwierząt i ptaków. W ruch poszły specjalne farby oraz kredki, którymi młodzież ozdabiała ceramikę. Wypalono ją w specjalnych piecach. Zbudowali je uczestnicy pleneru pod okiem Alberta Krystyniaka i Poli Kurcewicz - Krystyniak, artystów-ceramików z Warszawy.

W tym roku na zaproszenie organizatorów: limanowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych "Remedium", Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PHPU "Ima" oraz Limanowskiego Domu Kultury odpowiedziało więcej osób niż w roku ubiegłym.

- Sprawni inaczej przystosowują się do normalnego życia, nie czują się gorsi - powiedziała "Dziennikowi Grażyna Turek, wiceprezes stowarzyszenia Remedium. - Poprzez uczestnictwo w naszych spotkaniach nabierają pewności siebie, stają się bardziej otwarci na kontakty ze zdrowym społeczeństwem.

Imprezę wsparli sponsorzy m. in.: firma "Koral", PHPU "Ima" Zakład Pracy Chronionej i inni. Grała orkiestra Vena z Limanowej.


Źródło: Dziennik Polski 16.06.2003 r., autor: (MIGA)

Początek strony

 

 

 

Powrót na stronę głównąlimanowa.idn.org.pl Na stronę główną - LIMANOWA.IDN.ORG.PL

Parę słów o obsługującm witrynę, serdecznie wszystkich zapraszamOstatnia modyfikacja:   czerwiec, 2003  e-meil do obsługującego witrynę, proszę o listy, opinie romans@idn.org.pl

Początek stronyPoczątek strony      INTERNET dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - IdN1Strona wyróżniona przez serwis NonProfit.plNajlepiej oglądać używając IE wersja 5.0. lub nowszy  i w rozdzielczości 800 x 600 lub większej.
Copyright 2001-2003