Powrót na stronę głównąLimanowa.idn.org.pl Na stronę główną - LIMANOWA.IDN.ORG.PL

Droga Nadziei - logo
Dla naszych chorych i niepełnosprawnych oraz ich przyjaciół

 

„Kącik chorych”

 

    Szybko zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. U większości z nas sferę duchowego przeżywania tych pięknych Świąt, przesłoni - jak zawsze - przedświąteczna krzątanina, zabieganie, zakupy, choinka, prezenty...

    Dla jednych to czas radości, dla innych - przeciwnie – jeszcze jedno kolejne cierpienie.

    Kochani chorzy, cierpiący, niepełnosprawni, opuszczeni, bezdomni - będą smutni. Ci, którzy nie mają, z kim połamać się opłatkiem - będą płakać. Mówią, że łzy oczyszczają duszę... Zatem płaczmy. Płaczmy też ze wzruszenia, że Pan Bóg ogromnie nas kocha, jeśli wybrał dla nas tak trudną, drogę. Tak trudną jak dla siebie     Samego. Tylko chyba w tej tajemnicy Bożego cierpienia można znaleźć pociechę i nadzieję.

    Przyglądając się duchowości i liturgii Kościoła Zachodniego w obrządku grecko­katolickim, możemy zauważyć, że u nich, wszystkie misteria Jezusa, łączą się ze sobą. Niezwykłe... Widać to w ikonie na Boże Narodzenie - Matka Boża przedstawiana jest tam zaraz po połogu. Szczęśliwa bardzo, ale i cierpiąca, a Pan Jezus złożony został do małego kamiennego grobu i owinięty w pieluszki, które przypominają śmiertelne płótna.

    W tych ikonach radość łączy się od razu z cierpieniem, misterium Wcielenia z Odkupieniem, radość przyjścia na świat z Jego misją miłości, która urzeczywistniała się w Krzyżu.

    Trudne to, ale przecież takie samo jest nasze życie, zwłaszcza życie chorych i z różnych powodów cierpiących.

    Słodkie Boże Narodzenie łączy się z Paschą...

    Ale ponieważ Jezus przeszedł to samo w swoim ludzkim życiu i dalej w nas cierpi i raduje się, tęskni i pragnie, a więc...

    Więc, mamy nie płakać, chyba, że ze wzruszenia. Mamy się uśmiechać do życia, mimo wszystko, mimo że usłane jest ciężkimi kamieniami. I mamy uczynić je równie pięknym.

    Kochani Chorzy, Wasze życie jest właśnie takie, jak Jego. Na pewno Pan Jezus pochyla się nad Wami. Z Wami cierpi, smuci się i płacze. Wasze łzy zbiera - i wszystkie są policzone.

    Liturgia Adwentu, taka tęskna i taka pełna obietnic Boga, że przyjdzie na pewno, że uleczy rany, że napełni pokojem. Prośmy Go, aby to mówił do wszystkich serc, zwłaszcza tych poranionych.

    Gorąco prośmy Matkę Bożą, aby nie opuszczała nas ani na chwilę i pocieszała, i przytulała do Swego Serca w najtrudniejszych momentach.

    Módlmy się żarliwie, aby święta, były dla chorych i cierpiących wytchnieniem i chwilą zatopienia się w miłości Boga, a za ten największy cud - na ziemi, wzbudźmy w naszych sercach pragnienie ofiarowania Bogu - naszego cierpienia... Oraz pragnienie, by wraz z Maryją wyśpiewywać Bogu wdzięczność całego stworzenia: „Wielkie rzeczy uczynił nam Wszechmocny!". Zrealizował największą tęsknotę ludzkości: dał nam swego Synajako Pana, ale i Brata w naszym człowieczeństwie.

    Niebo zbliżyło się do ziemi, Bóg poślubił człowieka!

    Tylko w kochającym Ojcowskim sercu Boga, mógł się zrodzić tak cudowny zamysł miłości, tak zadziwiający i niepojęty, a zarazem tak prosty i pokorny, zdolny nasycić każde ludzkie serce.

    Stając przed ubogim żłóbkiem naszego Pana i Króla, będziemy czerpać z bogactwa Jego miłości, aby mogła się ona odbić na naszych udręczonych obliczach, aby zrodziła się w naszych poranionych sercach i promieniowała na wszystkich.Początek strony

    Takiego cudu wcielania się Boga w nasze życie, życzmy sobie wszyscy...

Jadwiga Adamczewska


 

Powrót na stronę głównąLimanowa.idn.org.pl Na stronę główną - LIMANOWA.IDN.ORG.PL

Początek stronyPoczątek strony   Lokalnmy IdN Limanowa

Ostatnia modyfikacja: grudzień 2007, adres w trybie graficznym ze względu bezpieczeństwaadres w trybie graficznym ze względu bezpieczeństwa

www.kodeki.org/?17iuk4bgjfekeio0018d5
[kliknij na link aby do mnie napisac]

 


Najlepiej oglądać używając IE wersji 6.0 lub nowszej  i rozdzielczości  800 x 600
 

Copyright: Limanowa - wirtualny lokalny serwer Internetu dla NiepełnosprawnychStrona główna: Limanowa - wirtualny lokalny serwer Internetu dla Niepełnosprawnych 2001-2007.