Droga Nadziei - logo

Moi kochani, niepełnosprawni Przyjaciele!

    Okres Świąt Bożego Narodzenia, staje się dla nas okazją do kolejnych refleksji i medytacji nad wielką tajemnicą Wcielenia. Święta przeżywane, co roku „tak samo”, w gonitwie za zakupami i sprzątaniem domu grożą tym, że przyzwyczaimy się do Chrystusa przychodzącego na świat, a wtedy nie będzie to już szczególnym wydarzeniem. Kochani, piszę do Was dlatego, że Wy w swej niepełnosprawności możecie nas uratować, możecie zwrócić uwagę na to, kim jest Chrystus nowonarodzony, a tym samym przyczynić się do tego, że dzisiejszy człowiek odnowi w sobie obraz Dzieciątka Jezus.

    Pewno w tym momencie chcecie mnie zapytać, jak możecie to zrobić, skoro leżycie od wielu lat przykuci do łóżka, poruszacie się na wózku czy o kulach, skazani jesteście na innych i tak często zdajecie się być niepotrzebni. Otóż możecie! Gdyż to w Was szczególnie obecny jest Chrystus, Wy jesteście powołani do wyjątkowego zjednoczenia z Nim w każdej z Tajemnic Jego życia.

    Wasze łóżko staje się dziś żłóbkiem, w którym leży Nowonarodzony, wasz wózek niejako kołyską, a Wasze łzy Jego łzami, które spływając po policzku, noszą w sobie odbicie świętego cierpienia. Każdy niepełnosprawny człowiek, jest zjednoczony z Niemowlęciem w swej niemocy. Wasze ręce stają się Jego rączkami, którymi nie może nic uczynić, wasze nogi, Jego nóżkami, które jeszcze nie są w stanie postawić kroku, chłód przeszywający Jego ciało, dotyka także i Was, często opuszczonych i zapomnianych.Początek strony

    Dziękuję Wam za to, że jesteście wśród nas, że swym świadectwem życia przybliżacie nam Jezusa. On niech będzie dla Was mocą i mądrością. Wiedzcie, że jako niemowlę Bóg przeżył bezradność, niemoc, zdanie na innych. On przeszedł drogę, którą Wy idziecie. Jesteście szczególnymi naśladowcami Pana.

    Nie sposób, bym mógł pominąć w tym liście tych, którzy jak Maryja i Józef, w grocie narodzenia, służą Wam swą pomocą. Tworzycie razem Świętą Rodzinę, która ma swój początek w stajni betlejemskiej. Podobnie jak Dziecię Jezus obecne jest w osobie niepełnosprawnej, tak w opiekunach obecni są Maryja i Józef. Wszyscy, którzy służą osobom niepełnosprawnym, czerpią z tych dwóch wielkich serc. l proszę, abyście nigdy nie ustawali w trosce i poświęceniu dla człowieka niepełnosprawnego.

    Kończąc ten list, pragnę przytoczyć słowa jednego z moich niepełnosprawnych przyjaciół:

    „Michał, musisz zrozumieć, że moje życie jest Grotą Betlejemską, w której Bóg cierpi skryty przed światem. I choć przychodzą pasterze, królowie, to jednak znikają po chwili, a wtedy zostaje tylko chłód stajni i wiara, że nadejdzie kiedyś blask chwały nieba”.  Te słowa brzmią w mym sercu i rodzą ciągle nowe refleksje.

    Kochani, niech ten list, którym kończę roczny cykl refleksji nad życiem osoby niepełnosprawnej w tajemnicach z życia Chrystusa, będzie dla Was otuchą w misji, jaką powierzył Wam Pan, byście złączeni z Jezusem Nowonarodzonym, jak On nieśli światu nadzieję na lepsze jutro. Jeszcze raz dziękuję Wam za Waszą obecność wśród nas.Początek strony

Z modlitwą w Sercu Jezusa
kl. Michał Olszewski SCJ

 

Powrót na stronę głównąLimanowa.idn.org.pl Na stronę główną - LIMANOWA.IDN.ORG.PL

Początek stronyPoczątek stronyLokalnmy IdN Limanowa

Ostatnia modyfikacja: kwiecień 2006, adres w trybie graficznym ze względu bezpieczeństwaadres w trybie graficznym ze względu bezpieczeństwa

www.kodeki.org/?17iuk4bgjfekeio0018d5
[kliknij na link aby do mnie napisac]

 


Najlepiej oglądać używając IE wersji 5.5 lub nowszej  i rozdzielczości  800 x 600
 

Copyright: Limanowa - wirtualny lokalny serwer Internetu dla NiepełnosprawnychStrona główna: Limanowa - wirtualny lokalny serwer Internetu dla Niepełnosprawnych 2001-2006.