Droga Nadziei - logo

Przynajmniej jedna minuta

Dzień dobry dla tych stworzeń, które nie są już kochane

Dzień dobry stworzeniom, które pozostają samotne, których miłość nie jest odwzajemniona, chociaż żyją w tym samym domu i zasypiają jak wcześniej na tym samym łóżku.

           Czy samotność wewnętrzna, brak dialogu, tworzy barierę chłodu, która gnębi cię depresyjnym milczeniem? Przerwana została fascynacja, została zachwiana równowaga? Co trzeba zrobić, aby został przerwany ten chłód? Wielu myśli, że trzeba się mieć ciągle na baczności i wmawiają im, aby na nowo ułożyli sobie życie. Ale nie jest to recepta na zmianę czegokolwiek.

          Przede wszystkim winieneś odkrywać w sobie racje do tego, aby kochać i żyć. W przeciwnym razie inni tylko cię zawiodą i staniesz się jak zagłodzona pszczoła, której żaden kwiat już nie zadowoli, dostrzeżesz w końcu, że posiałeś swoją miłość i swoje życie na ziemi skalistej i na drogach deptanych przez wszystkich.

         Prawdziwe szczęście znajduje się tylko w tobie. Nie szukaj u innych oparcia, aby naprawdę żyć i to żyć na zawsze. Jeśli jesteś pusty, nikt nie może cię wypełnić; możesz wypełnić siebie samego wtedy, gdy ty i tylko ty będziesz umiał wejść w siebie samego. Wtedy dostrzeżesz, co to znaczy żyć.

 Tłum. Ks. Andrzej Bakalarz
Tytuł Oryginału: Buon giorno alle creature che non sono piu amate

Początek strony

 

Powrót na stronę głównąLimanowa.idn.org.pl Na stronę główną - LIMANOWA.IDN.ORG.PL

Ostatnia modyfikacja: kwiecień 2006, adres w trybie graficznym ze względu bezpieczeństwaadres w trybie graficznym ze względu bezpieczeństwa

www.kodeki.org/?17iuk4bgjfekeio0018d5
[kliknij na link aby do mnie napisac]

Początek stronyPoczątek strony   Lokalnmy IdN Limanowa

Najlepiej oglądać używając IE wersji 5.5 lub nowszej i rozdzielczości  800 x 600
 

Copyright: Limanowa - wirtualny lokalny serwer Internetu dla NiepełnosprawnychStrona główna: Limanowa - wirtualny lokalny serwer Internetu dla Niepełnosprawnych 2001-2006.