Powrót na stronę głównąLimanowa.idn.org.pl Na stronę główną - LIMANOWA.IDN.ORG.PL
 

Widziane z... wózka

 

Podryw na księdza  

Pewnego razu Karol Wojtyła wybrał się na samotną wycieczkę w góry. Ubrany sportowo, wyglądał tak, jak wielu innych turystów. W trakcie wędrówki spostrzegł, że zapomniał zegarka, podszedł więc do opalającej się na uboczu młodej kobiety i już miał zapytać o godzinę, gdy ta uśmiechnęła się.

-         Zapomniał pan zegarka, co?

-         A skąd pani wie? - zapytał zaskoczony Wojtyła.

-         Z doświadczenia - odrzekła. - Jest pan dziś już dziesiątym mężczyzną, który zapomniał zegarka. Zaczyna się od zegarka, potem proponuje się winko, wieczorem dancing.

-         Ależ proszę pani, ja jestem księdzem - przerwał jej zawstydzony Wojtyła.

-         Wie pan - odpowiedziała rozbawiona nieznajoma - podrywano mnie w różny sposób, ale na księdza to pierwszy raz.

 Początek strony

Najprzystojniejszy kardynał

Kiedyś, podczas wizytacji jednej z podhalańskich parafii, przejęta z wrażenia gaździna pomyliła przygotowany tekst powitania kardynała Karola Wojtyły i zamiast zatytułowania go "najdostojniejszym", powiedziała: "Witojcie nom najpsystojniejszy księze kardynale".

Ona zaś spojrzał na nią z filuternym błyskiem w oku i odparł: "No, coś w tym jest".

 

Kardynał z Krakowa

Pewnego dnia kardynał Karol Wojtyła przebywając w górach wstąpił do bacy na mleko. Góral przyjrzał mu się jakoś tak podejrzliwie: - A wyśta skąd?

-         A z Krakowa.

-         A coście za jedni? - drążył gazda.

-         A kardynał.

Popatrzył gazda na narty i kombinezon, pokręcił głową:

-         Wyśta taki kardynał, jak ja Ojciec Święty.

 

Pasterz

      Jako biskup Karol Wojtyła był na wycieczce w Beskidach. Przed nocą zapukał do furty klasztornej klarysek w Starym Sączu, by poprosić o nocleg.

-         Kto tam? - pyta zaspana siostra.

-         Wasz pasterz. - usłyszała. Zmierzyła surowym wzrokiem rosłego mężczyznę w turystycznym stroju, po czym zamknęła mu drzwi przed nosem:

-         Już ja wam dam pasterza.Początek strony

 

Umówiłem się z nią ...

    Pewna studentka - zakonnica kilka razy w tygodniu chodziła pisać na maszynie to, co dyktuje Ksiądz Kardynał. Chodziła na godzinę 9 rano. Tego dnia zatrzymała ją przełożona i u Księdza Kardynała była o 9.15. Siedział przy stole, głowę opartą miał na dłoni i uśmiechając się, cudownie zaśpiewał: "Umówiłem się z nią na dziewiątą, tak mi do niej tęskno już".

 

Jak się czuje piesek

    Jeden z watykańskich prałatów chciał się nauczyć polskiego, więc sprowadził sobie nasz elementarz. Nauka była jednak tak pospieszna, że kiedy chciał się nową umiejętnością pochwalić przed Ojcem Świętym, coś mu się pomyliło i zamiast: "Jak się czuje Papież", rzekł: "Jak się czuje piesek?"

    Papież spojrzał na niego zdumiony, po czym odpalił: "Hau, hau".

 

Siostrzyczka Tomcia Paluszka

    W czasie jednej z ceremonii na Placu świętego Piotra Papież, przechodząc wzdłuż barier, zauważa małą dziewczynkę, zagubioną w tłumie; ludzie podają mu ją ponad barierą, a on bierze ją za rękę i wędrują we dwoje po wyłożonej czerwonym suknem drodze do tronu. I tu nagle wkraczamy w bajkę: kolumnada Berniniego staje się lasem o pniach bez gałęzi, Ojciec Święty w obszernych szatach, z mitrą błyszczącą w słońcu, staje się jakimś królem z legendy, a dziewczynka - siostrzyczką Tomcia Paluszka. Doszedłszy do tronu, legendarny król podnosi dziecko w górę tak, żeby zewsząd można je było zobaczyć i przybiegający z głębi placu rodzice odbierają je z papieskich rąk.

Jadwiga Przybyłko
(Oprac. na podstawie: Jan Paweł II Kolekcja oraz Super Express)

 

  Początek strony

 

Powrót na stronę głównąLimanowa.idn.org.pl Na stronę główną - LIMANOWA.IDN.ORG.PL

Kilka słów o autorze witryny Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>>Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>>Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Szukam sponsora witryny Problemy Osób Niepełnosprawnych >>>>>>>>>>>>> Kilka słów o autorze witryny

Parę słów o obsługującm witrynę, serdecznie wszystkich zapraszamOstatnia modyfikacja:  maj, 2003  e-meil do obsługującego witrynę  romans@idn.org.pl

Początek stronyPoczątek strony    INTERNET dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH - IdN1Strona wyróżniona przez serwis NonProfit.pl